Azt gyorsan le kell szögezni, hogy ha a három fent említett hely valamelyikére szeretne utazni az ember Budapestről, akkor bizony Mauritiusra a legdrágább eljutni. Nem is véletlen, hiszen például a Seychelles-szigetekhez hasonlóan ez is az Indiai-óceánban lévő kis szigetcsoport, de ez az egzotikus hely keletre fekszik Madagaszkártól, míg Seycehelles északra.
Mint az már a bevezetőben már említésre került, ez is egy népszerű üdülőhely, mely majdnem 50-szer férne bele Magyarországba. Két nagyobb és több kisebb szigetből áll, a főváros Port Louis amely a fő szigeten található.
Hasonlóan a Seychelles-szigetekhez ez is angol gyarmat volt, azonban Mauritiusnak korábban sikerült elszakadnia a koronától, nagyjából tíz évvel.
Éghajlata szubtrópusi, így összesen két évszakot különböztetünk ott meg: a nyár decembertől júliusig tart, míg a tél júliustól decemberig. Persze itt nem kell olyan szintű különbségre gondolni, mint például Magyarország esetében. Itt nyáron az átlaghőmérséklet 30 °C körül van, míg télen 24 °C körül. Eső itt is esik, nem is kevés. A fő sziget délkeleti oldalán az éves csapadék eléri a 4000 mm-t; az északnyugati parton pedig 1000 mm évente.
Élővilága nagyon gazdagnak mondható. 900 fajta növény és 44 különböző állatfaj él itt, azonban egyediségük és kis számuk miatt mindannyian a veszélyeztetett kategóriába sorolhatók. Sajnos az idők folyamán már 21 állatfaj kipusztult a szigetről végleg, ezen folyamat megállítására létrehozták a Black River Gorges Nemzeti Parkot.
A szigetcsoport fő bevételei közé sorolható természetesen a turizmus, mely az ország GDP-jének egy jelentős hányadát adja ki.
De ne is szaporítsuk tovább a szót száraz tényekkel. Miért is tennénk, ha van egy csodás videó, mely pontos képet fest a szigetcsoportról, az élővilágról? Betekintést nyerhetünk a hamisítatlan mauritius.i hangulatba. Nézzük tehát!
Forrás: youtube.com, pixabay.com
Monika Mesterhazy képe a Pixabay -en.
DerBub képe a Pixabay -en.