Nem találunk még egy olyan országot a kontinensen (a világon is alig), ahol négy hivatalos nyelvet tartanak nyilván. Svájc ilyen, hiszen a francia, olasz, német és a romans nyelv is elfogadott nyelvnek tekinthető a helvét ország tekintetében. Hogy még egy csavar legyen benne, akkor azt is meg kell említenünk, hogy ezek nem az adott országok nyelvtani nyelve, hanem ilyenkor svájci-német, svájci-francia, stb.-módosított beszélhetünk.
A pénze (sajnos általunk is jól ismert valuta) a svájci frank, mely az ország gazdasági ereje és teljesítménye miatt a világ egyik legerősebb pénzneme.
Jóléti államról beszélünk esetében, mely történelméből adódóan a világ „nagy” eseményeiből kivonja magát. „Jólétiségét” annak is köszönheti, hogy kimaradt a világháborúkból, de példának okáért az Európai Uniónak sem tagja.
Területe körülbelül Magyarországénak a fele, azonban a lakossága majdnem eléri a miénket.
Ha nyaralásról álmodik az ember, akkor nem első sorban Svájc juthat eszünkbe. Elhelyezkedése okán tengerpartja nincsen, domborzata miatt pedig az évi átlaghőmérséklete csupán a 9 celsius fokot éri el. Nyaranta ritkán éri el a hőmérő higanyszála a 21 fokot.
Nem csak csodás hegyek és környezet fogad minket ha arra látogatunk, hanem messzi földön híres városok is. Fővárosa Bern (micsoda kvízkérdés!), de a legnagyobb települések között megemlíthetjük Zürichet, Bázelt és Genfet is.
Az előbb említett tények jól rávilágítottak arra, hogy Svájc unikumnak számít Európa szerte.
Megismételhetetlen ország és valószínűleg az is marad. Ha a világ utópisztikus világ lenne, lehet, hogy születne még pár ilyen ország, azonban valószínűleg ez soha nem fog megtörténni.
Hogy miért kell látni Svájcot? A válasz pontosan ebből következik. Ki ne szeretne akár csak néhány napig utópiában élni?
Forrás: youtube.com, pixabay.com
TeeFarm képe a Pixabay -en.